Aquaperla DCM 0,05 kg

jelenleg nem rendelhető
DCM Aquaperla® egy 100% tisztaságú térhálós polimer granulátum
Gyepek, díszkertek, virágágyások vagy veteményeskertek talajainak feljavítására.
Már palántázáskor biztosítsuk a gyökérzet számára a jó tápanyagellátást, az egészséges talajt és a nélkülözhetetlen vizet!
Előnyei:
A szükséges víz, avagy óvjuk-tároljuk a vizet minden körülmények között!
  • használatával jobb lesz a talajnedvesség és tápanyag megtartó képessége
  • csökkenthető a párolgási vízveszteség
  • folyamatosan és egyenletesen áll a növények rendelkezésére a szükséges víz és tápanyag
  • csapadékos időben vagy egy túlöntözés esetén a fölösleges vízmennyiséget megköti
  • egyenletesebb lesz a növény vízellátása
  • csökkenthető a tápanyagok kimosódása
  • erősebb gyökérzet és erőteljesebb növény fejlődik
  • a virágos dísznövényeknél jóval hosszabb virágzás várható.
 
DCM Aquaperla® egy 100% tisztaságú térhálós polimer granulátum
  • időszakosan a saját súlyának 5600szorosát is képes elraktározni (azaz 1kg kb. 200 liter vizet!)
  • vizet és vízben oldott tápanyagot egyaránt megköti
  • a kristályok a gyökérzet szívó hatására a felszívott vizet és a tápanyagot kiengedik
  • a talaj és az ültető közeg fizikai tulajdonságait, valamint a víz- és tápanyag megtartó képességét jelentősen javítja
Adagolása:
  • Homokos talajon 100-200 g/m2, agyagos talajon 50-100 g/m2 a javasolt dózis, melyet a talaj felső rétegébe egyenletesen be kell dolgozni, a gyökérzóna mélységéig. Az ültetés után bőségesen be kell öntözni a talajt, hogy a kristályok fel tudjanak töltődni vízzel.
  • Balkon vagy virágládák, cserepes növények ültető közegébe és talajkeverékébe 13 kg/m3 a javasolt dózis, azaz egy átlagos 1 m-es virágláda esetén a tíz liternyi virágföldhöz 13 dkg alkalmazandó.
  • Cserjék, facsemeték ültetésénél 10 liter vízhez 35 dkg DCM Aquaperla® kristályt kell adagolni (kb. 46 evőkanál). A kristály a hőmérséklettől függően 20-60 perc alatt teleszívja magát vízzel és a vízben oldott tápanyagokkal. Ebbe a gélbe mártsuk be a növény gyökerét, a felesleget rázzuk le. Ezután helyezzük be a csemetéket az ültető gödörbe, és töltsük fel a gödröt földkeverékkel
  • Cikkszám: MT066
Ez a termék jelenleg nem rendelhető!

Hírlevél feliratkozás

Tisztelt Érdeklődő!

Érdemes feliratkozni hírlevelünkre, mert így mindig naprakészen értesülhet
legújabb akcióinkról,kedvezményeinkről, legújabb termékeinkről.
Kedvezményes ajánlatainkat is így küldjük el Önnek!
Törekszünk arra, hogy visszatérő látogatóink, vásárlóink számára valódi előnyöket biztosítsunk.
Diplomás kertészeink tippjei, segítsége egyenesen az Ön email fiókjába érkezik, ha hírlevelünkre feliratkozik!
Ha kedvet kapott és a jövőben Ön is szeretne a fenti előnyökkel élni, ne habozzon, iratkozzon fel most!

Amennyiben nem szeretné igénybe venni  szolgáltatásunkat, úgy a hírlevél felületén bármikor le tud iratkozni!